Trabzon Uçak Bileti

Trabzon Uçak Bileti Doğu Karadeniz bölgesinde bulunan ülkemizin 9. Büyük metropol şehridir. Zengin tarihi bir kültüre ev sahipliği yapan şehir, doğal güzellikleri ile de şehri ziyaret edenleri büyülemektedir. Tarih boyunca önemli yerler arasında yer almış olan şehir birden fazla tarihi olaya tanıklık etmiştir. Anadolu’daki en eski liman olan şehir MÖ. 9 yüzyılda yunan kolonistler tarafından oluşturulmuştur. Şehrin kurulduğu dönemlerde Trabzon Homeros, Herodot ve Hesiodos’ un yazıtlarında geçmektedir.

Özellikle Roma ve Bizans dönemlerinin önemli merkezlerinden bir tanesi olan şehir 1204-1461 tarihlerinde Trebizond imparatorluğunun başkenti olmuştur. Günümüzde de önemli şehirler arasında yer alan Trabzon Karadeniz bölgesinin Samsun İlinden sonra gelen en büyük 2. İl olma özelliğine sahiptir.

Trabzon Şehrine Ulaşım

Trabzon şehrine ulaşım kara yolu ve hava yolu Trabzon Uçak Bileti ile sağlanmaktadır. Pek çok hava alanından Trabzon hava alanına uçuşlar bulunmaktadır. Hava yolu ulaşımını tercih etmek istemeyen kişiler şehirlerarası otobüs firmaları aracılığı ile de Trabzon’a ulaşımlarını sağlayabilirler.

Trabzon Şehrin Konaklama Olanakları

Trabzon şehir merkezinde ve ilçelerde kolaylıkla bütçenize ve zevkinize uygun konaklama alternatiflerini bulabilirsiniz. Fakat ilçede kalma mecburiyetiniz yok ise şehir merkezinde çok daha iyi şartlara sahip otellerde konaklayabilirsiniz. Şehrin tek beş yıldızı oteli Zorlu Grand Hotel’dir. Bunun dışında makul fiyatlı oteller de şehir içerisinde hizmet vermektedirler.

Trabzon’ da Ne Yenilir?

Trabzon yemek kültürü oldukça farklıdır. Karadeniz denildiğinde akla ilk olarak hamsi gelmektedir fakat hamsi dışında Trabzon’a kadar gitmişken tadına bakmanız gereken lezzetler bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi Akçabat köftesidir. Ayrıca Trabzon’un bol tereyağı ile hazırlanmış pideleri, kuymak ve mıhlaması Trabzon gezinize lezzet katacak olan alternatifler arasında yer almaktadır.

Trabzon’da Gezilmesi Gereken Yerler

 Karadeniz bölgesi denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden birisi olan Trabzon doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile ziyaretçileri ağırlamaktadır. Yeşilin tüm tonları ile karşılaşacağınız gezide tarihi ve kültürel mirasları yakından görme şansına da sahip olacaksınız.  Manastırlar şehri olarak bilinen Trabzon yoğun olarak Ortodoks, Hıristiyanlık kültürlerinin izlerini taşımaktadır.  Trabzon’da gezilip görülmesi gereken yerlerin listesini sizler için hazırladık.

Sümela( Meryem Ana) Manastırı: ilk akla gelen yerlerden bir tanesi olan Sümela Manastırı, Trabzon ve çevresinde bulunan en önemli manastır olma özelliğine sahiptir ve inşaası, konumu ve yapısı ile görenleri kendisine hayran bırakmaktadır.

Trabzon Kalesi, Vazelon Manastırı, Uzungöl, Trabzon Ayasofya Müzesi, Peristera Manastırı, Trabzon Boztepe, St. Micheal Kilisesi, Atatürk Köşkü Müzesi görülmesi gereken yapıtlar arasında yer almaktadır.

Bunun dışında Karadeniz’e mümkünse yaz mevsiminde gitmenizi ve meşhur yayla etkinliklerine katılmanızı tavsiye ederiz. Oldukça eşsiz manzaralara sahip olan yaylalarda bölgede yaşayan halkın yaşamına yakından tanıklık etmek imkanının yanı sıra eğlenceli aktivitelerin içerisinde de yer alarak gezinizi zenginleştirebilirsiniz.