Sivas Uçak Bileti

Sivas Uçak Bileti ile Yolculuk

Anadolu’nun tarihini cömertçe yansıtan Sivas, özellikle Anadolu Kültürüne ve tarihine yakınlık duyan gezginler için büyük önem taşımaktadır. İlk kez Roma döneminde inşa edilmiş olduğu düşünülen şehir geçirmiş olduğu tarihi, korumayı başardığı eserlerle gözler önüne sermektedir.

Sivas Kalesi milattan önce 2000 yıllarına dayanan tarihi ile bunun en güzel örnekleri arasında yer almaktadır. Kent merkezinde, şehre bir tepenin üzerinden bakan kale Roma İmparatorluğu zamanında yapılmıştır. Hükümet Konağı ziyaretçilerini daha yakın bir tarihe1913 yılına götürmektedir. Konak, mimari yapısı ile görülmesi gereken eserler arasında sayılmaktadır. Şehir Merkezinde yer almakta olan Çifte Minareli Medrese, Selçuklu dönemi eserlerinin en önemlileri arasında yer almaktadır. Görkemli bir mimariye sahip olan medresenin görkemi ve güzelliği hala kendini korumaktadır. Selçuklu süsleme sanatının en güzel örneklerini taşıyan medresenin minarelerinin uzunluğu 25 metredir.

Şifaiye Medresesi Sivas’ın tarihi enginlikleri arasında yer alan diğer bir eserdir. Selçuklu Dönemine ait eser aradan geçen onca zamana rağmen tüm güzelliği ile ve gücüyle ayakta durmaktadır.

Buruciye Medresesi Selçuklu Mimarisine has taç yapısı ile ziyaretçilerini beklemektedir.

Kurtuluş Savaşımıza ve zaferimize yön veren Sivas Kongresi’nin gerçekleşmiş olduğu 4 Eylül Kongre Binası, o günleri bize en iyi şekilde anlatacak eserlerin bulunduğu bir müze olarak ziyaretçilere açılmıştır.

Sivas’ta Doğal Güzellikler  

Sivas sahip olduğu tarihi dokunun yanı sıra doğal güzellikleri ile de Anadolu’nun gözde şehirleri arasında yer almaktadır. Koyunkaya Mesire yeri doğal yaşam alanına sahip yöre halkı tarafından sıkça tercih edilen yemyeşil bir alandır. Yöre halkının yanı sıra Şehri gezmeye gelen turistlerin dinlenmek ve doğanın tadını çıkarmak için çok güzel bir seçenektir.

Eğirçimen yaylası Koyun Hisar ilçesine bağlı eşsiz bir yayladır. Yemyeşil doğası ve şirin mi şirin yayla evleri ile görenleri kendine hayran bırakan yayla, doğa sporuna ilgi duyanlarında gözdesi durumunda. Fotoğraf çekmeyi seven kişilere eşsiz pozlar sunan yaylayı görmenizi ısrarla tavsiye ederiz.

Başalağan Yaylası Güzelyurt Köyüne bağlı doğal güzellikler arasında bulunuyor. Aynı köye bağlı bulunan Ağcabel ve Eğri çimen yaylaları da siz doğaseverleri beklemekte.

Tatilinizde huzurlu bir göl kenarında sakince vakit geçirmek, tatil ve gezi hayallerinize dâhilse Sivas bu konuda da sizlere harika seçenekler sunmakta. Sivas Erzurum karayolu üzerinde bulunan Todurge Gölü huzurlu ve sakin atmosferi ve rahatlatıcı görüntüsüyle sizi gündelik hayatın telaşından uzaklaştıracak nitelikte. Burada göl kenarındaki gazinoda yemek yeme ya da bir şeyler içme şansı bulabileceğiniz gibi, sakin sularda kayık gezintisine de çıkabilirsiniz. Sivas Cumhuriyet Üniversitesinin düzenlediği su sporları şenliklerine de ev sahipliği yapan göl, leylek, karaçaylak, deniz kartalı, saz delicesi gibi birçok kuş türünün de yaşam alanıdır.

Hafik Göllü’de Sivas’ta bulunan göller arasında yer almaktadır. Çevresinde bulunana birçok tesisle ziyaretçilerine hizmet veren göl, doğası ve huzurlu atmosferi ile sizleri beklemektedir.