Ordu Uçak Bileti

Karadeniz’in Sakin Çocuğu, Ordu Uçak Bileti

Muhteşem Karadeniz’in ılık şehri Ordu, ziyaretçilerine yeşil ve mavinin ferahlatıcı uyumunu cömertçe sunmaktadır. Tatilinizi yaz aylarında yapmayı planlıyorsanız, yolunuzun mutlaka orduya düşmesi gerektiğini bilmelisiniz.

Ordu’da Doğa

Bir şehir Karadeniz Bölgesi’nde bulunur da o şehrin doğasına doyum olur mu? Ordu’ya gidenlerin şehri gezmeye yaylalardan başlamalarını tavsiye ederiz. Tabi, havasına suyuna doyulmaz bu güzelliklerin tadını çıkarırken şehrin diğer güzelliklerini görmek için de en azından birkaç gün ayırmayı ihmal etmeyin.

Keyfalan Yaylası birkaç gün dinlenmeniz ve tertemiz havanın tadını çıkarmanız için tavsiye edilebilecek, şehrin en güzel yaylalarından biri. Yeşil tepelerde bulunan Karadeniz’e has mimariye sahip evlerde kalabileceğiniz birçok seçenek bulunmaktadır.

Perşembe Yaylası Evliya Çelebi’nin güçlü ve keyifli kalemi ile ününe ün katmış olan yemyeşil yaylalardan bir diğeri.

Yeşilçam ve Topçam Yaylaları, yılın belli zamanlarında düzenlenen renkli festivallerle ziyaretçilerine keyifli zamanlar yaşatmaktadır.

Çarşamba Yaylası’nda da konaklayabileceğiniz güzel seçenekler bulunmaktadır. Ordu’nun Yaylalarına gitmişken, orada yaşayanların kendilerinin ürettikleri doğal ve Karadeniz’e has yiyeceklerden denemeyi sakın unutmayın.

Ordu’nun ılık iklimi ve plajları denize girmek için güzel seçenekler sunmaktadır. Özellikle Akyazı Plajı turistlerin en fazla tercih ettiği Plajlar arasındadır. Bunun dışında Mavi Dünya Plajı, Aktaş Plajı, Küçük Ev Plajı ve Çamlı Yalı Plajı, denize girmeden tatilimi bitirmem diyen gezginler için sunulabilecek seçenekler arasındadır.

Ordu’da Şehir Gezileri ve Kültür Turizmi

Ordu’da gidilmesi gereken yerlerin en başında Boztepe gelmektedir. Boztepe Orduyu çok yükseklerden seyredebileceğiniz heyecan verici bir yer. Şehirden teleferikle 5 da çıkılabilen yerde yükseklik ve manzara bir bardak çay eşliğinde ziyaretçilerine unutulmaz bir manzara ve deneyim yaşatmakta. 5 dakikalık teleferik yolculuğu sırasında kendinizi bulutlara yükselirken bulacak ve yamaç paraşütçülerinin Boztepe’den atlayışlarını seyrederken heyecanınız ve coşkunuz bir kat daha artacaktır. Orada bulunan şirin yöresel evler yemyeşil manzara ile birleşecek ve Ordu gezisinin unutulmaz anlarını oluşturacak. Yemek yiyebileceğiniz ve yöreye has hediyelik eşyalar alabileceğiniz turistik tesisleri gezmeden aşağıya inmeyin.

Boztepe’den indikten sonra uğramanız gereken ilk yer Paşaoğlu Konağı ve Etnografya Müzesi olmalı. Bölgenin en gözde mimari yapılarından olan Konak, üç katlıdır. İlk iki katında yöresel kıyafetler ve takılar sergilenirken üçüncü kat aslına uygun döşenmiş çeşitli odalardan oluşmakladır.

Şehre gelen Giresun Uçak Bileti turistler tarafından en fazla ziyaret edilen diğer bir yer ise Çaytepe Köyü’nde bulunan Yason Burnu ve burada bulunan Yason Kilisesidir. Rumlar ve Gürcüler tarafından çok eski dönemlerde yaptırılan Kilise Hristiyanlık dini için büyük önem taşımaktadır.

Şehir turumuza Fatsa ilçesinde bulunan Bolaman Kalesi ziyareti ile devam edebilirsiniz. Rumlar tarafından yapılmış olan kale daha sonra kısmen tahrip edilmiştir. Daha sonra konak haline dönüştürülen kale şu anda lezzetli yemekler sunan bir restoran olarak hizmet vermektedir.

Bunların dışında Taşbaşı Kilisesi ve Ünye Kalesi de Ordu seyahatinize canlı renkler katacak yerler arasındadır.