Ucuz İstanbul Uçak Bileti

İstanbul Uçak Bileti İçin Alternatifler

İstanbul Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Türkiye’nin nüfus açısından en yoğun olan şehri İstanbul bir metropol şehirdir. Ticaret merkezlerinin bulunduğu şehirde iş dünyasının kalbi İstanbul’da atmaktadır. Tüm tarihi dönemler de oldukça önemli bir yerleşke olmuş olan İstanbul, tarihi ve kültürel zenginliklerin buluştuğu önemli illerimizden bir tanesidir. İstanbul Doğası, tarihsel ve kültürel zenginleri ile sadece ülkemizde değil aynı zamanda Dünyanın en önemli şehirlerinden bir tanesidir. Geçmişten bu güne Asya ve Avrupa arasında körü görevi görmüş olan İstanbul birçok kültürü bünyesinde barındırmaktadır.

Tarihteki en büyük iki imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul’da her döneme ait önemli yapıtlar ile karşılaşmak mümkündür.

Yılın tüm aylarında turistlere ev sahipliği yapan İstanbul, kumsal ve deniz turizmi açısından değil daha çok kültürel Turizm açısından önemlidir. Aynı zamanda iş ve sağlık turizmi açısından da ülkemizde azımsanamayacak bir hacme sahiptir.

Sabiha Gökçen Havalimanı

Anadolu yakasında bulunan Sabiha Gökçen Pendik ilçesinde bulunmaktadır. Sabiha Gökçen ilk Kadın Savaş Pilotudur. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürkün Manevi kızıdır. İsminin anlamı burdan gelmektedir.

 

Atatürk Havalimanı

Avrupa yakasında bulunan İstanbulun bir başka havalimanı olan ismini Mustafa Kemal Atatürkten almaktadır.

 

İstanbul Şehrine Ulaşım

Ülkemizde İstisnasız olarak en rahat ve aktarmasız yolculukların gerçekleştiği il İstanbul’dur. Ülkemizin Metropolü İstanbul’a lokasyon doğrultusunda Deniz yolu, Tren Yolu, Kara yolu ve Hava yolu seçenekleri ile ulaşılabilmektedir.

İstanbul Konaklama İmkânları

İstanbul Uçak Bileti ile gittiğinizde konaklama konusunda her bütçeye, zevke ve lokasyona uygun konaklama seçeneklerini İstanbul’da kolaylıkla bulabilirsiniz. İstanbul’da bulunan en popüler oteller, Çırağan Caddesi, Maslak ve 4. Levent’te yer almaktadır. Gece hayatı ile iç içe olmak isteyen kişiler ise Beşiktaş, Kadıköy ve Taksim’de bulunan otel ve pansiyonları tercih edebilirler.

İstanbul’da Ne Yenir?

İstanbul’a gidenler için en güzel yemek alternatifleri arasında şüphesiz balık gelmektedir. Boğaza karşı güzel bir balık ziyafetinin yanı sıra lezzetli bir balık emek ile de öğününüzü geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra İstanbul’a gitmişken Ortaköy’de kumpir yemeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun dışında pek çok şehir ve ülke mutfaklarının restoranlarının olduğu şehirde damak tadınıza uygun birçok restoran alternatifi İstanbul ziyaretçilerini beklemektedir.

İstanbul’da Gidilmesi Gereken Yerler

7 tepeli büyük şehir İstanbul’da gezilecek yerler asla bitmez. Fakat İstanbul’a kadar gitmişken gezinize dâhil etmeniz gereken önemli yerleri, semt, müze ve caddeleri sizler için derledik.

Sultanahmet ve Çevresinde Ziyaret edebileceğiniz önemli mekânlar arasında; Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Sultan Ahmet Camii, Hipodrom, Kapalı Çarşı ve İstanbul Arkeoloji Müzesi yer almaktadır. Vaktiniz doğrultusunda Sultanahmet Mevkiindeki bu mekânları mutlaka gezip görmenizi tavsiye ederiz.

İstanbul Boğazı ve çevresinde görmeniz gereken mekânlar ise şöyledir; İstanbul Boğazı, Rumeli Hisarı, Anadolu Hisarı. İstanbul Boğazında tekneler aracılığı ile boğaz turu yapmanız oldukça güzel bir gezi alternatifi olacaktır.

İstanbul’da ziyaret etmeniz gereken Saraylar ve Köşkler arasında ise; Aynalıkavak Kasrı, Beylerbeyi Sarayı, Çırağan Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Hidiv Kasrı, Ihlamur Kasrı, Tekfur Sarayı, Küçüksu Kasrı, Adile Sultan sarayı yer almaktadır.