İzmir Uçak Bileti

İzmir Uçak Bileti Güzelliklerle Dolu

Ege’nin incisi güzel İzmir, birçok kişiye göre tam yaşanacak bir şehir olmasının yanında, tatil ve turistik gezi planınız içinde muhteşem bir seçenek.

İzmir, körfezin etrafına boylu boyunca uzanmış çok güzel bir sahil şehridir. Sahil kenarlarında bulunan yaşam alanları günün her saati cıvıl cıvıldır. Bisiklet süren, paten kayan insanlar, çimenlerin üzerinde miskinlik eden arkadaş gurupları, balıkçı oltaları ile İzmir Sahil şeridi yaşamaya değerdir

İzmir’de Şehir Gezisi

İzmir’i keşfetmeye ilk önce şehrin içinden başlamanızı tavsiye ederiz. Sabah Alsancak sahil kenarında boyoz ve tulum peyniri eşliğinde bir kahvaltı iyi bir seçenek olacaktır. Kahvaltımı doğa ile baş başa yapmak istiyorum derseniz, Çiçekli Köy ya da Kaynaklar Köyü, tam da bu amaca hizmet etmektedir. Köylerde köy yumurtaları ve doğal gıdalarla kahvaltınızı yaparken bütün gününüzü orada geçirmek isteyeceksiniz. Kahvaltınızı bitirdikten sonra tarihi Kemeraltı Çarşısında bulunan Kızlar Ağası Hanında bir acı kahve içmenizi öneririz. Kahvenizi yudumlarken, handa satılmakta olan kıyafetler takılar ve çeşitli ürünler sizi bambaşka bir dünya ya götürecektir.

Kahvenizi içtikten sonra Kemeraltı Çarşısında Hisarönü Camisi gibi birçok camiyi ve tarihi hanı ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra sahile çıkıp denizin ve güneşin tadını çıkararak Tarihi Asansöre kadar İzmir Uçak Bileti yürümek ve bu tarihi asansörle yukarı çıkıp körfez manzarasına karşı yemek yiyip çay içmek gezi planınıza dâhil olması gereken bir etkinliktir. Narlıdere sahilinden Mavişehir sahiline kadar tüm körfez ayaklarınızın altında olacaktır. İzmir’in her semtinde bulunan Rum evleri Alsancak sokaklarında ve yalı sokaklarında sizi karşılamaktadır.

izmir-havalimani

Şehir gezinize Müzeleri gezerek devam edebilirsiniz. İzmir’de her köşede bulunan antik kalıntılar bize Şehrin binlerce yıllık geçmişini anlatmaktadır.

İzmir Sahil Kasabaları, Köyler

Sahil kasabaları ile meşhur olan İzmir’de gezip görülecek çok sayıda şirin sahil kasabaları vardır. İlk önce Yavaş Şehir ünvanlı Seferihisar’a gitmelisiniz. Burada bulunan Sığacık Beldesi mimarisi ve renkli sahili ile kesinlikle görülmesi gereken yerler arasında.

Çeşme’nin ünü tüm Türkiye’ye yayılmış durumda ama biz size özellikle Alaçatı’ya gitmenizi ve eğer yaz aylarındaysanız orada birkaç gün konaklayarak, harika ege kasabasının ve denizin tadını çıkarmanızı öneririz.

Eski Foça ve Yeni Foça da mutlaka görmeniz gereken bir ege sahil kasabası. Eski Foça’nın tarihi sahilinde vakit geçirmek bir gününüzü alabilir. Orada bulunan muhteşem pansiyonlarda konaklamanız size unutulmaz anılar oluşturacaktır. Her sahil kasabasında olduğu gibi burada da insanların sıcaklığı ve güler yüzlü tavırları kendinizi evinizde hissettirecektir.

İzmir’in Selçuk İlçesinde bulunan Şirince Köyü de tanınmış ve yılın her mevsimi ziyaretçi ağırlayan bir köydür. Dağların eteklerine inşa edilmiş Rum evlerinin manzarasına doyamayacağınız gibi, bu tarihi Rum evlerinde kalmak için can atacaksınız.

Kemalpaşa’da bulunan Boncuk Köy, ürettiği cam boncuklarla tanınmaktadır. Burada boncuk atölyelerine girip sıcak fırınlar karşısında camlar eriterek boncuk üreten ustaları görebilirsiniz.

İzmir Haritası