Adana Uçak Bileti

Adana Uçak Bileti İçin Alternatifler

Adana Şehri Hakkında Genel Bilgiler

Adana Uçak Bileti ile ülkemizde yer alan büyük şehirlerden bir tanesine ziyaret etmek istemezmisiniz? Türkiye’nin en büyük 5. İli olan Adana, aynı zaman da pamuk ve kebap denildiğinde ismi ilk sırada yer ilimizdir. Şehir nüfusu yaklaşık olarak 2 milyondur. Adana Şehri ülkemizde Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Seyhan nehri şehrin içerisinden geçmektedir. Şehri ziyaret eden kişiler nehir boyunca yürüyerek şehri keşfetme imkânına sahiptirler. Adana şehri, söylemiş olduğumuz gibi pamuğun ve kebabın merkezi diyoruz fakat bunların dışında aslında 5000 yıllık değerli bir tarihe geçmişe de sahip. İnsanoğlunun ilk yerleşik hayata geçtiği çağ olarak bilinen Neolitik çağ kalıntıları ile Adana’da karşılaşmak mümkündür. Özellikle bu çağın temel yerleşkesi olan Tepedağ köyü Adana il sınırları içerisinde yer almaktadır. Adana’ya kadar gitmişken gezinizi uzatmayı düşünürseniz eğer, Adana ilinin etrafında bulunan yemek, doğa ve tarihi güzelliklerin bulunduğu Mersin, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş gibi şehirleri de ziyaret ederek kültürel birikiminize katkı sağlayabilirsiz.

 

Adana’ya Ulaşım Alternatifleri

Adana’ya dilerseniz otobüs, şahsi araç ve uçakla ulaşabilirsiniz. Fakat bizce en rahat ve hızlı ulaşım aracı olan uçağı tercih ederek yolda zaman kaybetme durumunu ortadan kaldırabilir, Adana’ya daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Adana’da Konaklama İmkânları

Adana’da konaklamak için sıklıkla tercih edilen otellerin fiyatları sektör bazında hatta bir tık altında seyrediyor diyebiliriz. Şehir merkezinde hem uygun fiyatlı hem de gayet güzel ve temiz otellerde konaklama şansına sahipsiniz.

Adana’nın Gece ve Eğlence Hayatı

Adana Nihayetinde bir tatil beldesi değil bu sebepten dolayı yoğun bir gece ve eğlence hayatından bahsedemiyoruz. Fakat şehir içerisinde gözde caddeler de yok değil. Bu caddelerde keyfinize göre bir mekân bulma olanağınız oldukça fazla.  Gazipaşa, Atatürk, Turgut Özal, Ziya Paşa Caddeleri eğlence mekânlarının yoğun olarak bulunduğu caddeler arasında yer alıyor. Şehri ziyaret ettiğinizde bu caddelere mutlaka uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Adana Yemekleri

Adana denildiğinde ilk akla kebap geliyor demiştik. Zengin bir yemek kültürüne sahip olan şehre gitmişken gastronomi gezisi yapmadan dönmek Adana’ya ve size haksızlık olacaktır. Adana’da tadına mutlaka yerinde bakmanız gereken yemekler arasında ise; Adana Kebap, Bici Bici, Şırdan, Humus, Muzlu Süt, Şalgam, İçli Köfte ve Çiğ köfte yer alıyor. Bunların yanı sıra mutlaka Çorbacılara ve sakat atçılara uğramanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

Adana’da Gezilmesi Gereken Yerler

Adana’ya gitmişken görmeden dönmemeniz gereken yerleri sizler için derledik. Mutlaka ziyaret etmeniz gereken mekânlar ise şöyle;

Taş Köprü, Ulu Camii (Ramazanoğulları Camii), Ramazanoğlu Medresesi, Tarihi Saat Kulesi ( Büyük Saat), Tarihi Kazancılar Çarşısı, Adana Etnografya Müzesi, Bebekli Kilisesi, Atatürk Parkı, Ziyapaşa’da bulunan Gazipaşa ve Atatürk Caddesi, Adana Merkez Parkı, Sabancı Merkez Camii, Arkeoloji Müzesi, Atatürk Müzesi ( Suphi Paşa Konağı), Adana Sinema Müzesi, Seyhan Baraj Gölü