Ankara Uçak Bileti

Ankara Uçak Bileti Hakkında Genel Bilgiler

Bilindiği üzere Ankara ülkemizin başkentidir. Başkent Ankara, ülkemizde nüfus bakımından en kalabalık 2. şehridir. İç Anadolu bölgesinde yer alan şehrin büyük çoğunluğu Yukarı Sakarya bölümünde yer alır.  Ankara’nın kendisine özgü oyun havaları, Tiftik keçisi, Misket üzümü, Tiftik keçisinden elde edilen yünü ile meşhurdur. Ankara başkent olmasının yanı sıra oldukça zengin bir tarihi geçmişe de ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin tarihi M.Ö 10 binli yıllara kadar dayanmaktadır. Birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan şehirde bir zamanlar yaşamış uyarlıklar arasında; Hititler, Frigler, Lidyalılar, Persler, Romalılar, Selçuklular ve Osmanlı İmparatorluğu yer almaktadır.

Başkent olmasından kaynaklı ülkenin siyasi ve politik nabzının attığı şehirde birçok önemli siyasi kuruluş yer almaktadır. Aynı zamanda Ankara neşeli halkı ile de nam salmıştır.

Ankara’ya Ulaşım Seçenekleri

Otobüs, Tren ve şahsi araçlar ile ulaşım sağlanabileceği gibi Ankara başkent olmasının avantajı ile hava yolu ulaşımının oldukça kolay olduğu bir şehirdir. Hava alanı olan birçok şehirden Ankara’ya aktarmasız olarak oldukça kısa bir sürede gelebilirsiniz. Buda yolda zaman kaybetme faktörünü ortadan kaldıran sebeplerden bir tanesidir.

 

Ankara’da Konaklama

Büyük şehirlerin en avantajlı olduğu konulardan bir tanesi ise ankara uçak bileti fiyatları ile fazla seçeneklerinin bu nedenle fiyatların da oldukça uygun olmasıdır. Ankara ziyaretinizde rahatlıkla bütçenize ve zevkinize uygun konaklama imkânına sahip olabilirsiniz.

Ankara Gece ve Eğlence Hayatı

Ankara gece hayatı oldukça renkli olan şehirlerden bir tanesidir. Memur şehri ve başkent olarak anılması her ne kadar şehre kasvetli bir izlenim kazandırsa da, gündüz oldukça resmi görünen Ankara’nın geceleri oldukça renkli ve eğlenceli bir hal alıyor.  Özellikle Ankara’ya gitmişken şehir de yaşanan gece hayatına tanıklık etmek isteyenlerin mutlaka Kızılay’a ve Tunalı Hilmi, Bahçeli Caddelerine uğramalarını tavsiye ediyoruz.

Ankara’da Ne Yenilir Ne İçilir?

Ankara’ya gitmişken mutlaka tadına yerinde bakmanız gereken belli başlı yemekler var. Ankara’nın meşhur çorbalardan içmeden, yemeklerinden yemeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz. Özellikle Ankara denildiği zaman akla gelen Ankara simidi ile kahvaltı yapmanızı, Aş çorbası, dutmaç, keşkek çorbası, miyane çorbası, sütlü çorbasını içmenizi ve muhakkak Ankara tavası, alabörtme, calla ve çoban kavurmasını yemenizi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ankara’da Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Ankara’da ziyaret edilmesi gereken yerler denildiğinde ilk akla gelen seçenek şüphesiz ülkemizin kurucusu, büyük lider, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istiratgahı Anıtkabir gelmektedir.

Anıtkabir dışında uğramanız gereken diğer yerler arasında ise; Ankara Kalesi, Anadolu Medeniyetler Müzesi, Kızılay Meydanı, Çengelhan Rahmi Koç Müzesi, Atatürk Orman Çiftliği, Etnografya Müzesi, Kocatepe Camii, Kurtuluş Savaşı Müzesi, Hamamönü, Cumhuriyet Müzesi, Tunalı Hilmi Caddesi, Atakule, Hacı Bayram Camii, Augustus Tapınağı, Gençlik parkı, Devlet Resim ve Heykel Müzesi, Harikalar Diyarı Parkı mutlaka görülmesi gereken yerler arasında gelmektedir.