Antalya Uçak Bileti

Antalya Uçak Bileti ülkemizin en gözde seyahat edilen şehirlerinden bir tanesidir. Aynı zamanda Türkiye’nin en popüler tatil beldesi olan Antalya doğal güzellikleri, tarihi dokusu, plajları ve kumsalları ile her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.

Bol güneşli iklimi, kumsalları, palmiye ağaçları ve portakal bahçelerinin yanı sıra dev turizm yatırımları ile bölge ve ülke ekonomine oldukça büyük katkı sağlayan Antalya, ziyaret edilmesi, gezilip, görülmesi gereken iller arasında gelmektedir.

Antalya şehir merkezinin yanı sıra ilçeleri de oldukça popülerdir. Belek, Manavgat, Kemer, Kaş, Alanya, Kale, Finike illeri yaz kış en çok turist çeken ilçeler arasında yer almaktadır.

Antalya Şehrine Ulaşım

Antalya ülkemizin en gözde turizm mekânlarından olması sebebiyeti ile ulaşım konusunda size sıkıntı çıkarmayacaktır. Otobüs ve şahsi araçların haricinde şehre uçak ile ulaşım sağlamak seçenekler arasında yer almaktadır.

 

Antalya’da Konaklama Seçenekleri

Uçak Bileti da bulunan binlerce otel, pansiyon ve tatil köyü seçeneklerinden bütçenize ve zevkinize uygun bir yeri kolaylıkla bulabilirsiniz. Büyük turizm yatırımlarının yapıldığı şehir ve şehre bağlı ilçelerde birbirinden farklı tasarımlara sahip konaklama tesislerinden gözlerinizi alamayacaksınız. Kaleiçi’nde bulunan tarihi binaların dönüştürüldü otel ve pansiyon alternatiflerini de değerlendirebilirsiniz.

Antalya Gece ve Eğlence Hayatı

Antalya Turizm şehri olmasından dolayı oldukça renkli, eğlenceli ve alternatiflerle dolu bir gece hayatını ziyaretçilerine sunuyor. Antalya gece hayatının nabzının attığı yerler arasında başlıca Liman ve marina lokasyonu gelmektedir.

Antalya’nın En Ünlü Plajları

Antalya tatilinizi yaparken şehrin ünlü plajlarına gitmeyi ihmal etmelisiniz. Muhteşem bir denize ve kumsala sahip olan Antalya’da bir birinden güzel plajlar ziyaretçilerine bekliyor.  Özellikle Beldibi plajı, Göynük, Lara, Karpuzkaldıran, Belek ve Kundu’da bulunan plajları değerlendirmenizi tavsiye ederiz.

Antalya’da Ziyaret Edilmesi Gereken Mekânlar

Antalya plajları ve gece hayatıyla ün salmasının yanında oldukça zengin bir tarihi ve kültürel bir geçmişe de ev sahipliği yapmaktadır. Antalya ziyaretiniz sürecinde gidip görmeniz gereken başlıca yerleri sizler için derledik. En popüler mekânlar ise şöyle;

Antalya Kaleiçi; Kaleiçi tarihi dokunun şehrin canlılığına kazandırıldığı eşsiz bir yer. Tarihi sokaklarda dolaşırken cafe, restoran, bar ve otele dönüştürülmüş binalarda keyifle vakit geçirebilirsiniz.

Düden Şelalesi; Dünden şelalesi mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikasıdır. Dünyanın dört bir yanından gelen turistler bu eşsiz şelaleyi görmek için Dünden Şelalesini ziyaret etmektedirler.

Hadrianus Kapısı; üç kapılar olarak da bilinen Hadrianus kapısı görülmesi gereken yerler arasındadır.

Eski Antalya Evleri, Kesik Minare, Karaalioğlu Parkı, Antalya Müzesi, Aqualand ve Dolphinland, Termessos Antik Kent, Karain Mağarası, Ariassos Harabeleri Antalya ziyaretinde uğramanızı tavsiye ettiğimiz yerler arasında gelmektedir.

Eğer kısıtlı bir zamanınız yoksa Antalya’nın ilçelerini gezmenizi özellikle, Alanya, Kemer, Kaş ve Belek’i görmenizi tavsiye ederiz.