Erzurum Uçak Bileti

Doğu Anadolu bölgesinde Erzurum Uçak Bileti ile şehri oldukça gelişmiş illerimiz arasında yer almaktadır. Palandöken dağ eteklerine kurulu olan şehir Anadolu tarihinden izler taşımaktadır. Erzurum günümüzde popüler şehirler arasında yer aldığı gibi geçmişte de önemli yerleşim yerleri arasında yer almaktadır. Erzurum dört bir tarafı tarihi dokularla çevrili olan doğal ve kültürel güzellikleri ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan şehirlerimizden bir tanesidir.

Ayrıca aktif bir kış turizmine sahip olan şehirde palandöken dağında oluşturulmuş kayak pistlerini birçok yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Gün geçtikçe kayak turizm’i konusunda ilerleme kaydeden Erzurum konuya yönelik yapılan yatırımlar ile de gelişmeye devam etmektedir.

Erzurum Şehrine Ulaşım

Gelişmiş şehirlerimiz içerisinde yer alan Erzurum’a ulaşım oldukça kolaydır. Şehri ziyaret etmek isteyen kişiler şehirlerarası otobüs firmaları ile ulaşımlarını gerçekleştirebilecekleri gibi Erzurum’da bulunan Havalimanı sayesinde ziyaretleri uçak ile de gerçekleştirebilirler.

Erzurum Şehrinde Konaklama Olanakları

Erzurum şehir merkezinde yer alan oteller her bütçeye uygun seçenekler sunmaktadır. Kişiler dilerler ise yerel otellerde konaklayabilecekleri gibi kurumsal otel zincirlerinin Erzurum’da bulunan şubelerinde de konaklayabilirler. Kış turizmi için şehirde bulanan turistler Palandöken kayak merkezinde bulunan pek çok otel arasından kendilerine en uygun oteli seçme imkânına sahiptirler.

 

Erzurum Palandöken Kış Sporları Olanakları

Dünyanın önde gelen kış turizm merkezleri içerisinde yer alan Palandöken,2011 yılında yapılan Kış olimpiyatlarından sonra bu izlenimini pekiştirmiştir. Palandöken’e yağan karın kalitesi ve toz kar özelliği pek çok kayak ve snowboard tutkununu Erzurum’a çekmektedir. New York Times Gazetesinde Erzurum Palandöken Dünyada ki 41 kayak merkezi arasında 18. Sırada yer almıştır.  Palandöken’de bulunan pistler, kolay, orta ve profesyonel kayakçılığa imkân sağlamaktadır. Ayrıca birçok kayak otelinin bulunduğu bölge kayak yapmayı sevenler için konaklama olanağı sunmaktadır.

Erzurum’da Ne Yenir?

Erzurum yemek kültürü et yemeklerine dayalıdır. Pek çok yöresel lezzeti keşfedebileceğiniz restoranlar şehir merkezinde bulunmaktadır. Erzurum’un en popüler yenilmeden dönülmemesi gereken yiyecekleri içerisinde ise Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması yer almaktadır.

Bu iki eşsiz lezzeti Erzurum merkezde bulunan restoran ve kebapçılarda deneyebilirsiniz. Cağ kebabının ve kadayıf dolmasının tadı damağınızda kalacaktır.

Erzurum Şehrinde Görülmesi Gereken Yerler

Çok eski tarihi bir kültüre sahip olan Erzurum’un dört bir tarafı gidilip görülmesi gereken yerler, tarihi eser ve kalıntılar ile doludur. Sizler için Erzurum’a gitmişken görmeden dönmemeniz gereken yerlerin listesini çıkardık.

Aziziye Tabyası ve Nene Hatun Kabri; Rusların istilalarından şehri korumak için Erzurum’u çevreleyen yüksek tepelere inşa edilen 22 adet Tabya arasından en önemli olanı Aziziye Tabyasıdır.

Çift Minareli Medrese, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre Binası, Yakutiye Medresesi, Rüstem Paşa Kervan Sarayı muhakkak ziyaret edilmesi gereken mekânlar arasında yer almaktadırlar.