En Ucuz Uçak Bileti Hangi Zamanda Alınır?

Havayolu ulaşım ağının giderek genişlediği bu dönemde, Havayolu Firmaları aracılığı ile kişiler zaman kaybetmeksizin istedikleri yere seyahat etme özgürlüğüne sahip olabiliyorlar. Tabi bu süreçte bireyler için önemli olan hususlardan bir tanesi de uçak biletlerini uygun alabilmek ve ulaşım masraflarını düşürmek oluyor. Bu konuyla ilgili bir çok havayolu şirketi bireylere belli dönemlerde kampanya ve promosyon imkanı sunabiliyorlar. Bu kampanya ve promosyonların haricinde de anlık olarak oluşan kampanyalar ve ucuz bilet imkânları uçak yolculuğunu tercih eden bireylere avantaj sağlayabiliyor.

Özellikle çok sık uçak yolcuğu yapan kişiler, uygun uçak bileti bulma konusunda daha tecrübeli oluyorlar. Eğer sizde bu tecrübeler hakkında bilgi almak, uçak biletinizi uygun alıp yolculuk masrafını azaltmak istiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızı okumadan bilet almamanızı tavsiye ederiz.

Uygun fiyatlı uçak bileti almak için hangi yollar izlenmeli? Hangi dönemler takip edilmeli? Sorularına vereceğimiz cevaplar ucuz uçak bileti almanız için oldukça işinize yaracaktır.

Uygun Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Uçak biletinizi uyguna almak için öncelikli olarak uygun dönemleri göz önünde bulundurmanızı tavsiye ediyoruz. Eğer önceden planmış bir seyahat söz konusu ise o tarih öncesine denk gelen özel günler, bayramlar, tatiller ve mevsimler göz önünde bulundurmanız gereken unsurlar içerisinde yer almaktadır.

Önceden bilet alacağınız zaman mümkünse hafta içi yolculuklarını ve insanların çok sık seyahat etmedikleri saatleri değerlendirirseniz biletinizi oldukça uygun bir fiyata almış olursunuz.

Bu konu ile ilgili Havayolu Firmalarının hangi dönemlerde daha uyguna uçak bileti sattıklarını raporlayan sitelerden yardım almanız oldukça işinize yarayacaktır. Ayrıca uçak bileti satın alma biletbayisi.com kullanarak gideceğiniz yere en uygun uçak bileti satan havayolu firmalarını da inceleme fırsatını yakalamış olacaksınız.
Erken rezervasyon ve erken uçak bileti almak size avantaj sağlayacaktır. Yapılan araştırmalar ve istatistikler göz önünde bulundurulduğunda erken bilet almak için en uygun dönem seyahat edeceğiniz tarihten 27 hafta öncesine tekamül ediyor. Eğer önceden bir yolculuk planı yaptıysanız biletinizi 27 hafta öncesinden almak size uygun havayolu yolcuğunun kapılarını açacaktır.  Özellikle Yurt Dışı Biletleri için erken rezervasyon yaptırmak oldukça avantajlıdır. En az 12 gün öncesinden bilet bakmaya başlamanız fiyat konusunda size %5 kar etmenizi sağlayacaktır.

Havayolu firmaları bilet fiyatlarını yaklaşık olarak 1 yıl öncesinden sistem yüklemesini gerçekleştirirler. En uygun bilet almak için 27 haftalık süreç erken bilet alan kişinin yüzde 14 karlı bilet almasını sağlamış olur. Özellikle uzun mesafeli yurtdışı uçuşlarında bu orana bilet fiyatına göre 300 TL ile 500 TL arasında değişmektedir ve bu oldukça iyi bir indirime tekâmül etmektedir. Biletinizi erken aldığınız takdirde seyahatinizde bir değişiklik olursa ufak bir fiyat kaybı ile biletinizi iade edebilirsiniz.