Yurtdışına Ucuz Uçak Bileti

Yurtdışına Ucuz Uçak Bileti

Yurtdışı seyahatlerinin olmazsa olmaz kavramları içerisinde hiç şüphesiz ucuz uçak bileti almak yer almaktadır. Yurtdışı ziyaret ya da tatillerinin oldukça büyük bir masrafı uçak biletlerine gitmektedir. Bu sebepten dolayı uygun bir uçak bileti satın almak tatil veya ziyaret maliyetini düşürmektedir. Peki, yurtdışına giderken uygun uçak bileti nasıl alınır? Bu konu hakkında yardıma ihtiyacınız varsa eğer yazımızın oldukça işinize yarayacağını düşünüyoruz.

Öncelikli olarak uygun uçak bileti almak istiyorsanız bazı taktiksel hareketlerde bulunmalısınız. Fakat şunu belirtmekte fayda var eğer esnek seyahat olanaklarına sahip değilseniz uygun fiyatlı bilet bulmanız biraz zor olabilir. Bu tip durumlar için ise mutlaka havayolu firmalarının mail listelerine kaydolmanız ve kampanyalardan haberdar olmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Bazen yeterli yolcu sayısına ulaşmayan firmalar son dakika kampanyalarını kullanmaktadırlar. Böyle bir durumda son dakikada olsa uygun fiyata uçak bileti edinebilirsiniz.

Ucuz bilet bulmak için uçak biletlerini karşılaştırmalı olarak önünüze getiren sitelerden faydalanabileceğiniz gibi eğer bir anda çıkan bir seyahat söz konusu ile öncelikli olarak direkt havayolu şirketlerinin internet sitelerinde gideceğiniz yere bilet bakabilirsiniz. Çünkü çoğu havayolu şirketi son dakika kampanya ve promosyonlu biletlerini kendi sitelerinde paylaşmaktadırlar.

Bu alternatifler haricinde acil uçuşlar için uygun bilet bulmanız için izlemeniz gereken yollardan bir tanesi de gideceğiniz şehre en yakın başka havalimanlarına sefer düzenleyen şirketlerin biletlerine bakmak olacaktır. Eğer arada yüksek fiyat farkı olan bir bilet bulursanız kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Sadece bir iki saatlik otobüs yolcuğu çekerek uygun fiyatlı bir uçak biletine sahip olabilirsiniz.

Yurtdışına Ucuz Uçak Bilet Nasıl Bulunur?

Acil seyahat durumları ile ilgili ucuz bilet nasıl bulunur tavsiyelerimizin ardından gelelim planlanmış bir yurtdışı seyahati için uygun fiyatlı uçak biletinin nasıl bulunabileceğine;

Tavsiyemiz seyahat planınız belli olur olmaz uçak biletlerini araştırmanızdan yana olacaktır. 27 hafta ile 6 hafta öncesinden alınan biletler elde edilen istatistikler doğrultusunda en uygun biletlerin alındığı süreçler olarak belirlenmiştir.

Yurtdışı tatil planınızın gidiş ve dönüş günlerini hafta içine gelecek şekilde ayarlamaya çalışmanız hafta sonuna göre nispeten daha uygun uçak bileti almanızı sağlayacaktır.

Eğer zorunlu bir plan değilse özel günlere denk gelmeyecek şekilde tatilinizi planlamanız neredeyse size yarı yarıya fiyatlarda fark yaratacaktır. Tabi eğer öncesinden planlanmış bir organizasyon söz konusu ise bayram, yılbaşı, özel tatiller gibi günler için oldukça önceden alınan uçak fiyatları bu günlere yakın tarihli alınan biletlere göre daha uygun olacaktır.

Bilet araştırmalarınızı önce mutlaka uçak biletlerinde karşılaştırma olanağına sahip olan sitelerden yapmanızı tavsiye ederiz. Sonrasında size uygun gelen seçenek için seçtiğiniz havayolu firmasının internet sitesine giriş yaparak biletinizin firmaya ait sitede ve diğer sitede aynı fiyata sahip olup olmadığına bakmanızda yararınıza olacaktır.