Ekonomi Sınıfı Bilet Fiyatı İle Business Uçmak

Çoğu kişi sürekli olarak ya da belli zamanlarda seyahat ya da iş amaçlı olarak yolculuk yapmak durumunda kalıyor. Gideceği mesafelerin uzun olmaları durumunda ya da yurt dışı yolculuklarında hali ile de kişiler uçak yolculuklarını tercih ediyorlar.

 

Ucuz Uçak Bileti diğer ulaşım yollarına oranla daha pahalı olduğu düşünülürse uygun uçak bileti bulmak için yapılması gereken bazı adımlar vardır. Bunlardan en önemlisi uçak biletinizi önceden almanız olacaktır. Yurt dışına yolculuklarda 5 ay gibi bir süre önceden alınan ya da yurt içine 2-3 ay öncesinden alınan biletlerinizi çok daha uygun fiyatlar ile almanız mümkün olacaktır. Haftanın bazı günlerinde ve bazı saatlerinde yine daha uygun fiyatlı biletleri almanız mümkün olacaktır.

 

Erken aldığınız biletler sadece ekonomi sınıfı olmak zorunda değildir. Önceden aldığınız için çok daha uygun olarak, bütçe rahatlatan fiyatları bulabileceğinizden erken bilet alımlarında ekonomi sınıfı bilet fiyatı ile business uçmak sizin için olası bir durum olacaktır.

 

Business sınıf uçmak uçak firmalarının müşterileri için belli bir fiyat farkı ile sağladığı özel hizmetler olarak müşteriye sağlanan ayrıcalıklardır. Bu ayrıcalıklar sınıfı bilet fiyatı ile alacağınız biletlere göre daha fazla bir miktar ödediğiniz için yolculuğunuz sırasında ve öncesinde sizin için uygulanacak hizmetlerdir.

 

Business sınıf ile ekonomi sınıfında bulunmayan ayrıcalıkları yaşayacak ve bu durumda kendinizi fazlası ile de özel hissedeceksiniz. Üstelik erken bilet aldığınız için bu ayrıcalıklara ekonomi sınıfı bilet fiyatı ile business sınıf uçarak ulaşabileceksiniz.

 

Business uçmanın pek çok avantajından ilki uçuş öncesinde de karşılaşabileceğiniz bir ayrıcalık olan check-in sürecidir. Business sınıf için ayrılan konturlar sayesinde bulunan kalabalığı beklemek zorunda kalmadan, kolayca ve vakit kaybetmeden işlemlerinizi yaptırabilir, pasaport işlemlerinizi de yine aynı ivedilik ile yapabilirsiniz.

 

Uçuş öncesinde tanınan diğer bir ayrıcalık ise uçuş saatinize kadar olan süreyi sizin için verilecek bir kart sayesinde Lounge bölümünde yemek yiyip bir şeyler içerek geçirmeniz mümkün olacaktır. Uçuş saatinizde ise o kalabalık sıraya girmeniz yine gerekmeyecek ve size ayrılan kısımdan sadece business müşterilerin bindiği minibüsler ile uçağa giderek, yine business sınıfa özel en ön kapıdan girerek koltuğunuza ulaşabilirsiniz.

 

Business sınıfta kendi koltuğunuzu seçme imkânınız da bulunmaktadır. Böylece daha rahat hissedebilir ve rahat bir yolculuk da geçirebilirsiniz. Uzun yolculuklarda oturma pozisyonunda uyumanız ayaklarınızı şişirebileceğinden business sınıf bu olasılığı sizin için kaldırıyor ve yatak olabilen koltukları kullanmanızı sağlıyor.

 

Business sınıfın diğer bir ayrıcalığı ise istediğiniz yemeklerin ve içkilerin siparişini de verebilmeniz olacaktır ki zaten belli aralıklarla hostesler sizin için ikramlarda bulunacaktır.